Statybos leidimo privalomumas

Statyti negalima gauti leidimą: kur dėti kablelį, kad išvengtumėte galimų statybos pažeidimų?

Į LAUREKA paslaugas neįtraukiamos konsultacijos dėl pirminių dokumentų (statybos leidimas) ar tokios paslaugos, kaip planavimo, projektavimo dokumentų rengimas. Visgi pastaruoju metu itin dažnai sulaukiame klausimų, KOKIE DOKUMENTAI REIKALINGI STATYBOMS PRADĖTI:

  • tvoros,
  • nedidelio statinio,
  • pirties,
  • patalpų išgriovimo ir perdalijimo ir kt.

Džiugu, kad naršymas po teisės aktus liausis, kai norėsime nukreipti užsakovus tinkama linkme.

Džiugu, kad Statybos inspekcijoje dirba specialistai, kuriems vertybė- visuomenės švietimas ir informavimas, kurie pasižymi inovatyvumu, kurdami ir diegdami naujas konsultavimo priemones.

Taigi nuo rudens startavo visiems pasiekiamas, aiškius teisės aktų reikalavimus apimantis automatinis klausimynas. Atsakant į klausimus, greitai ir paprastai paaiškėja, ar planuojamų naujų statinių statybai reikalingas statybą leidžiantis dokumentas (statybos leidimas). Išbandykite ir Jūs (klausimynas dėl statybos leidimo privalomumo).

Beje, norėdami sužinoti, ar konkrečioje teritorijoje statomam pastatui privalomas statybos leidimas (ar žemės sklypas patenka į teritorijų, kuriose privalomas statybą leidžiantis dokumentas) ribas, galima sužinoti, naudojantis Lietuvos erdvinės informacijos portalo žemėlapiais. Tokia informacija pateikiama ir Registrų centro išraše apie nuosavybę.

Primename, kad nuo 2015 m. teisės aktuose numatyta prievolė statomą ar jau baigtą statyti statinį priduoti (plačiau skaitykite: čia).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Scroll to Top