Statybos darbų draudimo pokyčiai nuo 2020 m. vidurio

Priešistorė

Apie statybos darbų draudimo, drįstume vadinti, neigiamą įtaką statybos užbaigimo procedūroms, jau dalinomės (žiūrėti čia). Sakoma, kartojimas – mokslo motina! Taigi remiantis LAUREKA specialistų patirtimi, problema, su kuo susiduria 9 iš 10 individualių gyvenamųjų namų statytojų, siekiantys įteisinti savo statybas – statybos darbų draudimo, kuris privalomas pagal teisės aktus, stoka.

Nuo 2017 m. pr. buvo svarbu turėti galiojantį ir nuo statybos pradžios galiojusį statybos darbų draudimą (plačiau skaityti čia). Tik štai jo egzistavimas buvo tikrinamas pačiame galutiniame etape, priduodant 100 proc. baigtą statybą (plačiau skaityti čia [93.16p.]). Mūsų manymu, dėl to ir atsirado visiškai nelogiškas, atbuline data galiojantis, formalus statybų draudimas. Turint retroaktyvų statybos darbų draudimą galima būdavo išpildyti teisės aktų nuostatas statybos užbaigimo deklaracijai gauti.

Džiugios naujienos naujakuriams

Nuo 2020 m. vid. kreipiantis į Statybos inspekciją ne tik dėl baigtos, bet ir dėl dalinės statybos dokumentų, t.y. siekiant įteisinti ir NEbaigtos statybos statinį, privaloma pateikti statybos darbų draudimo polisą ir jo apmokėjimą įrodantį kvitą (plačiau skaitykite čia [4.11 p.]).
Taigi Statybos inspekcijos specialistai šiandien užuot patvirtinę atmeta prašymus ne tik dėl 100 proc. baigtos, bet jau ir dėl dalinio baigtumo statybos.
Visgi, LAUREKA specialistų manymu, dabar viskas susidėliojo į savo vietas. Statybos darbų draudimu privalu draustis nuo pat statybos pradžios. Tada ir draudimo poreikis gali būti iš tikro aktualus. Kaip jau esame dalijęsi gera klientų patirtimi, kai kuriems iš jų teko pasinaudoti draudimo išmokomis. Pavyzdžiui, vėtrai nunešus dar nebaigto įrengti namo stogą. Prieš gamtos jėgas visi mes bejėgiai…

Bet grįžkime prie statybos darbų draudimo. Šiandien šis draudimas reikalingas jau nuo pat statybos pradžios. Vadinasi vystytojai, kitaip, pardavėjai, privalės juo draustis ir, galima daryti išvadą,- perduoti pirkėjui ir statybos darbų draudimą kartu su nebaigtos statybos dokumentais.

Būsimieji naujakuriai, perkantys nebaigtos statybos būstą, tikimės Jums palankių vėjų: Jūs išvengsite būtinybės draustis formaliu draudimu retroaktyviuoju būdu, kuris dar visai neseniai keldavo daug rūpesčių tokiems kaip jūs, įsigijusiems dalinės apdailos būstą, kuris buvo nesuvokiamas mums, organizuojantiems statybos užbaigimo procedūras, ir netgi patiems statybos užbaigimo dokumentus tvirtinantiems statybos inspekcijos specialistams. LAUREKA specialistų nuomone, teisės aktų pokyčiai, leis sutaupyti Jūsų, pirkėjų, laiką, energiją ir pinigus, kai teks rūpintis dokumentais, kurie reikalingi statybos užbaigimo deklaracijai gauti.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Scroll to Top