reforma statybų užbaigimo srityje

Reforma statybų užbaigimo srityje

Reforma statybų užbaigimo srtityje startavo 2022-05-01.  Įvairių pokyčių būta ir anksčiau. Kuo šis kartas ypatingas ir kas keičiasi?

Glaustai: Statybos inspekcijos funkcija tvirtinti (ne)baigtą statybą perduota  statybos ekspertizės rangovams (privačiam sektoriui).

Lyg ir nieko ypatingo… 

Visgi turbulencijos, mūsų manymu, – tikrai netrūks, nes:

  • nenumatytas pereinamasis laikotarpis. Vadinasi, iki gegužės 1d. galiojo viena tvarka, o tada viskas keičiasi. Ir jei nesuskubta į paskutinį traukinį laiku (reikalingi dokumentai statybai užbaigti iki 2022-05-01 pateikti dar Statybos inspekcijai ) ar būtų nustatyta dokumentų trūkumų, kreiptis teks į ekspertus;
  • trūksta aiškumo įgyvendinti naują tvarką praktiškai. Sistema, perduota į ekspertams turi “nusistovėti”, įgūdžiai susiformuoti, tad statybos užbaigimo terminai bus aiškūs tik po kurio laiko;
  • statybų užbaigimo procedūros tikrai išbrangs, nes valstybinę 35eur rinkliavą (ne)baigtai statybai tvirtinti pakeis už paslaugas mokama kaina ekspertams. Kiek teko domėtis, teks pakloti apie 1000eur. Pakartotinai kreipiantis šios paslaugos (pvz. nustatyti dokumentų trūkumai), bus ir mokama iš naujo.

Apmaudu dėl tų naujakurių, kurie lyg į spąstus su statybos užbaigimo procedūromis pakliuvo į šį laikotarpį. Daugelį jau šiandien spaudžia į kampą terminai: pvz. prievolė pateikti bankui įrodymą apie užbaigtą statybą. 

Teks apsišarvuoti kantrybe bei nusiteikti papildomoms išlaidoms.


Share on facebook
Facebook


Share on linkedin
Linkedin

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Scroll to Top